Jdi na obsah Jdi na menu
 


KABÁT!!!!!!

Příspěvky

SLAVÍK-KABÁT

11. 12. 2006

Jak jistě víte, Kabát se v Českém slavíku 2006 umístil na 2. místě s 32 406 hlasy. Jinak Josef se umístil v kategorii Zpěvák na 12. místě s 5 070 hlasy.
Od Milana mám vyřídit vzkaz, že se kapela omlouvá, že některé texty z obalu desky se liší se skutečností. Je to tím, že obal se do výroby dává o něco dříve a Milan na poslední chvíli ještě některé texty dopilovával.

http://www.kabati.estranky.cz/

 
Celý příspěvek | Rubrika: KABÁT!!!!!! | Komentářů: 0

Pár otázek pro Kabáty 3.

21. 10. 2006

Bude nová deska hodně jiná než ty předchozí?
Kabát: ,,V týhle chvíli to ještě není dodělaný, takže vlastně ani sami nevíme (smích). Ale zas tak jiný to album nebude, prostě jsme Kabáti a v tomhle stylu pokračujeme dál. Co se ale kytar týká, tak se třeba letos zabejváme víc aranžema, aby zněly nejzajímavějc. Chceme, abys v těch našich peckách třeba i při desátým poslechu pořád mohl najít něco novýho.

Měli jste tenhle podzim vyrazit na turné...
Kabát: ,,No, to měli, ale sňůra se díky pozdějšímu vydání desky přesouvá až na jaro příšřího roku. Chceme, aby si to lidi stihli naposlouchat a my se pořádně připravili. To víš, bude to turné po třech letech, tak ho nechceme odfláknout!

 
Celý příspěvek | Rubrika: KABÁT!!!!!! | Komentářů: 0

Pár otázek pro Kabáty 2.

21. 10. 2006

Jedno je ale jistý, a to název desky ,,Corrida". Jak jste na něj vlastně přišli?
Kabát: ,,No, teď bychom měli říct asi něco chytrýho, protože přeci nemůžem naprášit, že se to album tak jmenuje jen proto, že tahle písnička byla jako první hotová (smích). Corrida...to je zkrátka úderný,vmá dvě ,,R" - to je prostě parrádní (smích). Písnička je o Španělsku, Španělským způsobu života".

Tak nám ještě práskněte i názvy dalších povedených songů...
Kabát: ,,No, tak třeba ,,Raci v práci s.r.o" - to je o racích, co choděj do práce a chtěj dobýt Rakovník (smích). Nebo ,,Buraci na Volze" - to je zas o partě šílených mužíků, který tahali lodě proti proudu za krutých podmínek.vKdyž jsme si tu písničku poprvý poslechli, tak jsme hned věděli, že to bude o tomhle. Je to prostě strašně těžká písnička.

 
Celý příspěvek | Rubrika: KABÁT!!!!!! | Komentářů: 0

Pár otázek pro Kabáty

21. 10. 2006

Fanoušci jsou napnutí
- už v září měla být na světě Vaše nová deska. Kdy tedy vyjde?

Kabát: ,,Všichni pevně věříme, že v listopadu."

Ve studiu na ní pracujete už od února. Nemáte ze sebe ponorku?
Kabát: ,,Ponorku určitě nemáme. Do studia ale už nechodíme společně, radši na střídačku každej sám! Protože když se tu sejdeme všichni, tak se hned ožerem a nic neuděláme (smích). Máme už snad ten Palovův reflex, že když se vidíme, musíme jít chlastat (smích). Ale to není všechno! Díky 3G síti jsme tak daleko, že i když sedíme na zadku každej někde jinde, tak spolu nasáváme přes videohovory (smích).

 
Celý příspěvek | Rubrika: KABÁT!!!!!! | Komentářů: 0

Exkluzivní rozhovor s Tomášem 3.

13. 10. 2006

Pustíš si doma někdy Kabát?

Jenom třeba teďko pracovně. Porovnám zvuk s dalšíma jinejma kapelama a tak dál. Jinak ne. My to máme z toho studia tak naposlouchaný než to vyjde, že tě ty písničky už skoro nebaví a ještě to poslouchat doma. Radši zase počkám půl roku než pojedeme na šňůru, protože vím že to zase budu slyšet dokola, tak abych se na to aspoň těšil.

 
Celý příspěvek | Rubrika: KABÁT!!!!!! | Komentářů: 0

Exkluzivní rozhovor s Tomášem 2.

13. 10. 2006

Toho druhýho se kromě českých vojáků zúčastnili taky zahraniční, jak se jim líbily vaše písničky?

Já bych řek, že dobrý. Hlavně Irové, těm se to líbilo (smích), ale i na těch ostatních bylo vidět že se baví. Irové ty tam prej věčně chodili za zvukařem a ptali se o čem ta písnička je a o čem zpíváme. Když jim naznačil, že je to trošku o chlastu a trošku o šukání, tak byli spokojení, že je to bomba (smích).

Jakou dobu před koncertem musíš být na místě, abys tzv. nasál atmosféru?

To stačej ty dvě hodinky bohatě. Víš co, tak to už má potom člověk nutkání, když tam dřepí s muzikantama popíjet pivo, viď. A když ho popíjíš od rána, tak už potom nic nezahraješ.

Jedna z kabátích písniček se jmenuje Mám obě ruce levý. Je nějaká činnost, na co ty máš obě ruce levý?

(smích) Na všechno ostatní, i na kytaru (smích).

 
Celý příspěvek | Rubrika: KABÁT!!!!!! | Komentářů: 0

Exkluzivní rozhovor s Tomášem 1.

13. 10. 2006

Tome, určitě nejde začít jinak, než připravovaným albem Corrida. Podle posledního odhadu by deska měla jít do prodeje na přelomu října a listopadu. Podle tebe, myslíš, že se stihne v tomhle termínu?

Tak jsou teďko hotový tři pecky, Milan na tom dělá. Spíš by to mělo vyjít koncem listopadu.

V červnu jste odehrály dva koncerty pro vojáky v Kosovu. Byly něčím zvláštní, nebo to byl klasickej koncert?

Byla to taková klubová záležitost. To víš, že je to zvláštní, když dorazíš do nějaký militantní zóny a hraješ tam pro vojáky. Pro nás to zvláštní bylo, kdybysme tam letěli teďko po druhý tak už to tak zvláštní nebude, viď, protože už tu zkušenost máš. Ale jinak to tam vypadalo normálně jako klubovej koncert, klubová scéna. Vojáci řádili před pódiem, bylo to dobrý.

 
Celý příspěvek | Rubrika: KABÁT!!!!!! | Komentářů: 0

Prodávanost

8. 10. 2006

Prodej dosud vydaných alb v ČR (únor 2004)

Živě - 1992 - 31.000 ks
Má jí motorovou - 1992 - 69.000 ks
Děvky ty to znaj - 1993 - 85.000 ks
Colorado - 1994 - 96.000 ks
Země plná trpaslíků - 1997 - 82.000 ks
Čert na koze jel - 1998 - 72.000 ks
Mega Hu - 1999 - 50.000 ks
Go satane go - 2001 - 48.000 ks
Suma Sumárum - 2002 - 128.000 ks
Dole v dole - 2003  - 84.000 ks

Celkem: 745.000 ks nosičů a nosiček

Suma Suma Sumárum (best of video + koncert GSG) - 13.500 ks

Zdroj: EMI Czech Republic

 
Celý příspěvek | Rubrika: KABÁT!!!!!! | Komentářů: 0

Historie skupiny Kabát (část 7.)

8. 10. 2006

Dvacátého března proběhne vyhlášení cen APH (Akademie Populární Hudby), a Kabát má tři nominace: Skupina roku, Album roku (rock) a videoklip roku ( Dole v dole ). Navíc management skupiny ( Pink Panter Agency) je nominován na Promotéra roku.

Na jaro 2004  připravuje skupina Kabát koncertní turné, které bude propagovat nové album Dole v Dole. Přípravy turné dokazují, že to bude největší tuzemská show, a to nejen roku 2004. Řešení designu koncertu je opět nestandartní, a s ohledem na technické vymoženosti snese srovnání s obdobnými show ve světě.

 
Celý příspěvek | Rubrika: KABÁT!!!!!! | Komentářů: 0

Historie skupiny Kabát (část 6.)

8. 10. 2006

Tento klip získal i další ocenění: Nejhranější klip z ČR na slovenském hudebním kanále TV Music Box, a vyhrál i v českém „Ó“čku (kategorie Hard and Heavy ), kde se stal Kabát zároveň kapelou s druhým největším počtem hlasů všech kategorií, za skupinou Linkin Park. Šestého března budou na požádání VAC a České Filmové Akademie předávat J. Vojtek a M. Špalek cenu „Český Lev“ za rok 2003 v kategorii - nejlepší zvuk.
 
Celý příspěvek | Rubrika: KABÁT!!!!!! | Komentářů: 0